İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bir malınızı araba, ev vb. teminat göstermeniz durumunda aldığınız kredilere ipotekli kredi denmektedir. Kullanım amaçlarına göre değerlendirildiğinde ihtiyaç kredileri pek çok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bankaların ihtiyaç kredisi değerlendirmelerinde bulunurken dikkat ettikleri en önemli madde gelir ve taksit dengesidir. Bu dengelerin mantığa uygun olmaması durumunda bankalar teminat aramaktadır.

Genellikle çok yüksek tutarlı kredilerin talebinde ipotekli ihtiyaç kredisi kullanılır. İpotekli ihtiyaç kredilerinin vadesi en fazla 48 aydır.

İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI

  • Kullanılacak olan azami kredi limiti ekspertiz değerinin %50’sine kadar kullanılmasını sağlamaktadır. Bu oran bazı bankalarda %80’e çıkmaktadır.
  • Bankaların gerek duyması halinde ek teminat istenmektedir
  • 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır
  • Kredi vadesi süresince konut, hayat ve deprem sigortası yapılmaktadır.

HANGİ BANKALAR İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR?

Bankalar, ipotekli ihtiyaç kredisi verme şartına karşılık konut, arsa, otomobil, gibi mallara ipotek koymaktadır. İpotekli ihtiyaç veren bankaların hangileri olduklarını ve bankaların değerlendirme süreçleri hakkında bilgi verelim.

Halk Bankası İpotekli Kredi Faiz Oranları

Halk Bankası konut ipoteği karşılığında müşterilerine azami miktarda finansman sunmaktadır. Halk Bank Bireysel Destek Kredisi adı altında müşterilerine 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredilerinde %1,52 faiz uygulamaktadır. Bireysel Destek Kredisi için üst sınır bulunmamaktadır. Fakat alabileceğiniz en yüksek kredi evininizin değerinin %80’i kadardır. Halk Bankası ekspertiz ücretleri 650 TL’dir. Kredi başvuruları Halk Bank şubelerinden yapılmaktadır.

İhtiyaç kredisi için istenen belgeler;

  • İpotek gösterilecek konutun tapu belgesi
  • İhtiyaç kredisi alacak kişiye ait T.C kimlik cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi

Yapı Kredi İpotekli Kredi Faiz Oranı 2019

Yapı Kredi Bankası müşterilerine ev ipoteği karşılığında kredi verme işlemini gerçekleştirmektedir. Bireysel Finansman Kredisi adı altında ev ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Yapı Kredi verdiği bu krediye 48 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. İpotekli kredilere %1,34 faiz uygulamaktadır. Yapı Kredi ekspertiz ücreti 611 TL’dir. Kredi başvuruları Yapı Kredi şubelerinden yapılmaktadır.

Vakıfbank Araç İpotekli Kredi Detayları

Vakıfbank, müşterilerine otomobil, konut, işyeri, imarlı arsa ipoteği karşılığında İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi vermektedir. Vakıfbank, verdiği krediye %1,40 faiz uygulamaktadır. Müşterilerinin teminatlı finansman kullanmak istemesi durumunda konutun değerinin %80’ine kadar limit vermektedir. İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisine 48 ay vade vermektedir. Vakıfbank ekspertiz ücreti 800 TL’dir. Kredi başvuruları Vakıfbank şubelerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası İpotekli Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası müşterilerine konut, işyeri, imarlı arsa ipoteği karşılığında İpotekli Finansman Kredisi vermektedir. İpotekli Finansman Kredisine 48 ay vade vermektedir. Ziraat Bankası verdiği krediye %1,52 faiz uygulamaktadır. Ziraat Bankası ekspertiz ücreti 498 TL’dir. Kredi başvuruları Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır.

  • Ev teminatı için ekspertiz değerinin %80’ine kadar
  • İmarlı arsa teminatı için ekspertiz değerinin %50’ine kadar
  • İş yeri teminatı için ekspertiz değerinin %75’ine kadar yüksek tutarlı finansman sağlamaktadır.

Denizbank

Denizbank müşterilerine konut ipoteği karşılığında Bireysel Finans Kredisi vermektedir. Konut teminatlı verilen malın 200.000 TL’yi geçmemesi durumunda ipotek yapılan konut değerinin %80’ine kadar kredi vermektedir. Denizbank verdiği krediye %1,69 faiz uygulamaktadır. Bireysel Finansman Kredisi için 48 ay vade imkanı sunmaktadır. Denizbank ekspertiz ücreti 700 TL’dir. Kredi başvuruları Denizbank şubelerinden yapılmaktadır.

Bir önceki yazımızda Esnaf Kefalet Kredisi ve En Yüksek Faiz Veren Bankalar listesinden bahsettik.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir