Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Sorgulama Ekranları

Günümüzde hemen hemen herkes kredi kartı kullanmakta veya kredi ihtiyacı duymaktadır. Kredi notu düşük veya yüksek rakamlardan oluşmaktadır. Kredi notu öğrenme kredi başvurularında bulunmadan önce kredi notunuzu hesaplamak bazı durumlarda gerekmektedir. Bireysel kişilerin bankalardaki sicillerinden ve ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi kredileri almayı düşünmelerinde kredi notunu öğrenmeleri başvurularının onaylanıp onaylanmayacağını sağlamaktadır. Kredi notunuz, kredi veya kart başvurularınızı gerçekleştirmeden önce notunuzu öğrenmeniz ve notunuz hakkında alacağınız bilgi doğrultusunda kredi ve kart taleplerinizi doğru bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Kredi notumu nasıl ücretsiz öğrenebilirim sorusunu soran kişiler için yazımızda kredi notunuzu ücretsiz nasıl öğrenebileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

KREDİ KAYIT BÜROSU

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sisteminden kişinin T.C numarasını girerek kişi adına geçmiş kredi notu ve kredi sicili görüntülenmektedir. KKB birçok bankanın bir araya gelmesi sonucunda oluşturdukları bir sorgulama sistemidir. Bankalarkredi başvurusu yapan kişilerin bankalardaki kredi ödeme durumları, kart borçlarının zamanında yatırılıp yatırılmadığı hakkındakişilerin değerlendirilmesini yaparak buna göre kredi taleplerini değerlendirmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin genellikle onaylanmaması durumundan tüketicilerin not ortalamalarına dikkat etmesi gerekmektedir.

ÜCRETSİZ KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR?

Banka kredi notları sorgulamaları Turkcell, Türk Telekom, Vodafone operatörler üzerinden yapılabilmektedir fakat belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Kredi kartı sorgulama yani Findeks sayfasından not soğulama yapılmaktadır lakin sizden işlem karşılığında ücret talep etmektedir. Bankalardan da kredi notunu öğrenmek mümkündür. Bankalara giderek kredi notunuzu öğrenmek istediğiniz durumda da sizlerden 5-10 TL gibi bir ücret talep etmektedirler. Tabi bu ücret bankalara göre değişmektedir.

Ücretsiz kredi notuna ulaşmak için ise herhangi bir telefon satan yere giderek taksitli cep telefonu almak istediğinizi söyleyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Taksitli cep telefonu sattıkları için kredi notuna göre taksitlendirme yaptıklarından dolayı kredi notlarını kolaylıkla görmektedirler. Bir diğer işlem ise Akbank müşterisi olmadan da kimliğiniz ile Akbank şubelerine giderek ücret talebi olmadan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Bu gibi işlemler yorucu olduğundan Akbank mobil uygulamasını indirerek mobil bankacılık sayfası üzerinden internet bankacılığı bölümüne gelerek başvuru butonuna tıklayıp findeks destekli kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Akbank müşterisi olmanıza gerek duyulmamaktadır.

Yazar: admin

3 thoughts on “Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Sorgulama Ekranları

  güzelmiş

  (Temmuz 6, 2018 - 8:29 am)

  Teşekkürler güzel paylaşımınız için. Gösterdiğiniz bütün yolları eksiksiz olarak sorgulama yaparak deneyceğim.

  Serkan

  (Ocak 23, 2019 - 12:11 pm)

  Acil 1500 tl ihtiyacım var nezaman aricaksınız

  Doğan

  (Ocak 23, 2019 - 12:13 pm)

  Acil 1500 tl ihtiyacım var nezaman aricaksınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir