EFT Saatleri 2019 (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi)

Ziraat Bankası Eft Saatleri

EFT işlemi iki farklı banka arasında gerçekleştirilecek olan para transferleridir. Ülkemizde tüm bankalar müşterilerinin hesaplarını kullanarak birbiri ile para alışveriş işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Türkiye’nin en eski bankaları arasında yer alan Ziraat bankasıda tüm müşterilerine internet şubesi üzerinden farklı bankalarda yer almakta olan banka hesaplarına EFT ile para transfer işlemi yapmanızı sağlamaktadır.

Ziraat bankası EFT Saatleri 2019

Ziraat bankası müşterisi iseniz ve farklı bankalardaki hesaplara EFT ile para göndermek istiyorsanız Ziraat Bankası EFT Saati 09:00 ile 16:00 arasındadır. EFT işlemlerinin sadece hafta içi ( pazartesi-cuma ) gerçekleştirildiğini ve hafta sonu ( cumartesi-pazar ) gerçekleştirilen işlemlerin takip eden iş gününde gerçekleştireceğini bildirelim. Aynı şekilde cuma günü saat 16:00’dan sonra gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri de Pazartesi günü sabah 09:00 ile gönderdiğiniz kişiye ulaşmaktadır. EFT işlemlerinin hafta içi öğle saatlerinde de gerçekleşmediğini belirtelim.

Ziraat bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası hesabınız var ve internet şubesi kullanıyorsanız bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra menüden EFT bölümünü seçmelisiniz. Daha sonra para göndereceğiniz kişinin hesap numarası, şube adı veya sadece IBAN olması para göndermeniz için yeterlidir. Bilgileri ilgili alana yazarak tamamla dedikten sonra işlem gerçekleştirilmektedir. EFT işleminin gönderdiğiniz kişiye başarılı bir şekilde ulaşması için gönderilen bankanın yetkilileri tarafından onaylanması gerekmektedir. Tüm EFT işlemleri banka yetkilileri tarafından çeşitli kontrol işlemlerinden geçtikten sonra onaylanmaktadır. Bu onay işlemlerinde herhangi bir yasa dışı işlem veya farklı olumsuzluklar kontrol edilmektedir.

Vakıfbank Eft Saatleri 2019

Bankacılık hizmetleri ile dikkatleri üzerine çekmekte olan Vakıfbank en temel hizmet alanı olan para transferlerinde müşterilerine kolaylıklar sunmaktadır. Vakıfbank hesabına sahip olan kişiler istedikleri an, isterdikleri yöntemi kullanarak farklı bankalarda bulunan hesaplara EFT işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Vakıfbank EFT Nasıl Yapılır?

Vakıfbank hesabınızdan farklı bir bankadaki hesaba para göndermek istediğinizde çeşitli yöntemleri uygulayabilirsiniz. En popüler EFT işlemleri mobil uygulama ve internet şubesi olur iken aynı zamanda ATM üzerinden veya telefon bankacılığı ile iletişime geçerek EFT işlemi tamamlanabilir.

Vakıfbank EFT Saatleri Nedir?

Türkiye’de EFT işlemleri bankacılar tarafından kontrol edilerek onay verildikten sonra gerçekleştirilmektedir. EFT işlemlerinin belirli saatlerde yapılmasının gerekçeleri kontrol işlemleri olur iken son bu süreler hafta içerisinde Vakıfbank EFT Saatleri 09:00 ile 16:00 arasındadır. kredihibedestek.wordpress.com Buna göre cuma günü 16:00 dan sonra gerçekleştireceğiniz tüm EFT işlemleri en erken pazartesi günü 09:00’da gönderdiğiniz hesaba ulaşmaktadır.

Bazı durumlarda gerçekleştirilen EFT işlemleri çeşitli nedenlerden dolayı sizden çıkmış olmasına rağmen karşı tarafa ulaşamamaktadır. Bunun adına bankacılık sistemlerinde askıda kalma denilir iken yapılması gereken ise paranın gideceği hesabın bankası ile görüşmektir.

Vakıfbank EFT Ücretleri Nedir?

Vakıfbank üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemlerinde belirli komisyonlar alınmaktadır. Bu komisyonlar banka tarafından belirlenmektedir. Vakıfbank tarafından belirlenen EFT işlemleri ise mobil uygulama ve internet bankasından yapılır ise 4.00 TL, telefon ile yapılacak EFT işlemlerinde ise 30.00 TL’dir. Eğer ATM üzerinden EFT yapmak isterseniz masrafı 10.00 TL’dir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir