Banka EFT Saatleri Güncel (2018 – 2019)

EFT, bankalar arasında para gönderme işlemini sunan hizmettir. Havale gönderimi de aynı işlemi görmektedir fakat, sadece bulunan banka kullanıcıları arasında yapılan bir işlemdir. Bundan dolayı EFT insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Çünkü bulunduğu banka dışındaki bankalara da para transferi olayını kolaylıkla sağlamaktadır. Örnek verecek olursak; havale işleminde, para transferini sadece bulunduğunuz banka arasında yapabilmektesiniz. EFT işleminde ise, Ziraat Bankası kartınız ile X şubesine bağlı hesaba para gönderebilirsiniz.

EFT işlemini kişiler bulundukları bankanın internet sitesine veya mobil uygulamalarına girerek ve sadece birkaç dakikalarını ayırarak basit bir şekilde yapabilirler. EFT para transferi, IBAN veya hesap numarası ile yapılmaktadır. Her bankaya yapılabilecek bu işlemde, bazı bankalar EFT yapılması durumunda ücret kesintisi yapabilmektedir.

BANKALARINÇALIŞMASAATLERİ

Bankaların çalışma günleri sadece hafta içidir. Bundan dolayı EFT yapmak isteyen kişiler hafta sonu yerine hafta içi para transferlerini gerçekleştirmeleri gerekir. EFT yapma durumunuzda eğer EFT saati geçilmiş ise yapacağınız ücret gönderim işlemi kişinin bir sonraki gün hesabında olacaktır.

  • ALBARAKATÜRK; Hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. EFT işlemlerinizi 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapabilirsiniz.
  • AKBANK; Hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. EFT işlemlerinizi bu saat aralıklarında yapabilirsiniz. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri ise bir sonraki güne aktarılmaktadır.
  • CİTİBANK; Hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EFT işlemi yapma imkanı vermektedir. Hafta sonu EFT işlemi yapmak isteyen kişiler işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Fakat gönderim oluşması için hafta içini beklemek zorundalar.
  • DENİZBANK; Denizbank kullanıcıları hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebilmekteler.
  • GARANTİ; Garanti bankası müşterileri hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler.
  • FİNANSBANK; Finansbank müşterisi olanlar hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. Enpara kart sayesinde EFT işlemlerinde kesinti sağlamamaktadır.
  • HSBC; banka diğer bankalara nazaran EFT saatlerini daha erken gerçekleştirmektedir. Hafta içi her gün 08:30 ile 17.00 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirmektedir.
  • HALKBANK; banka EFT işlem saatlerini daha erken sağlamaktadır. Hafta içi her gün 08:00 ile 16:30 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirmektedir. Banka EFT Saatleri Güncel (2018 – 2019) hakkında bilgi verdik. Bir önceki konumuzda Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin firmalarından bahsettik.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir